Στις ευρωεκλογές συμμετέχουμε στην Ενωτική Πρωτοβουλία ΜΕΡΑ25/ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΗ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ. Αυτή συγκροτήθηκε από τους ΜΕΡΑ25, ΛΑΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ – Ανυπότακτη Αριστερά, ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ριζοσπάστες/σες οικολόγους και ανένταχτους/ες αγωνιστές της Αριστεράς και των κινημάτων, στη βάση κοινών θέσεων για τα λαϊκά προβλήματα και την υπεράσπιση των εργασιακών, δημοκρατικών δικαιωμάτων, του περιβάλλοντος και της ειρήνης.
9 συν 1 λόγοι για ψήφο στην Ενωτική Πρωτοβουλία ΜέΡΑ25 – Ανατρεπτική Οικολογική Αριστερά.
![](https://www.xiromeronews.com/wp-content/uploads/2024/06/stratoulis-tsixli.jpg.pagespeed.ce.4t-UQdWglj.jpg)