*Του Βασίλη Σούλα.
Παρακολουθούμε με σχετικά δημοσιεύματα σε ορισμένα τοπικά Blogs, μία προσπάθεια εκτίμησης του εκλογικού αποτελέσματος των δημοτικών εκλογών της 8ης Οκτωβρίου στο Δήμο Ξηρομέρου, κάτι που είναι απόλυτα θεμιτό και δημοκρατικό στα πλαίσια του πλουραλισμού της ενημέρωσης και της κατάθεσης άποψης και γνώμης, από τα πολλά και καλά Blogs που έχουμε και ασχολούνται με τα θέματα του Δήμου Ξηρομέρου.